| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 270 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 225 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 2.4 nF |
| Clamping Voltage | 455 V |
| Peak Surge Current | 15 kA |
| Max Voltage Rating (DC) | |
| Voltage Rating (AC) | 175 V |
Stock: 208
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65904
Ext.Price$0.65904
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65904 | $0.65904 |
| 10 | $0.54317 | $5.43170 |
| 25 | $0.47677 | $11.91925 |
| 50 | $0.41849 | $20.92450 |
| 100 | $0.36734 | $36.73400 |
| 300 | $0.34935 | $104.80500 |
| 500 | $0.33223 | $166.11500 |
| 1000 | $0.31467 | $314.67000 |
